Międzyzdroje
NAJWIĘKSZĄ ATRAKCJĄ MIĘDZYZDROJÓW JEST OCZYWIŚCIE PIĘKNA, PIASZCZYSTA PLAŻA,
z której do morza wychodzi nowo wybudowane molo. Wejścia na molo strzegą dwie zabytkowe wieżyczki – jedyna pozostałość po drewnianych poprzednikach obecnej konstrukcji. Po prawej stronie widoczny jest stromy, zalesiony klif – to Kawcza Góra,z której roztacza się malownicza panorama.
WIELE UROKU DODAJĄ MIĘDZYZDROJOM ZACHOWANE DO DZIŚ BUDYNKI ZDROJOWE Z XIX I POCZ. XX WIEKU.
Atrakcją miasta jest coroczny, odbywający się w lipcu, Wakacyjny Festiwal Gwiazd, przy okazji którego artyści kina pozostawiają na chodniku w pobliżu Hotelu „Amber Baltic”, odciski swoich dłoni odlane w brązie. Ostatnio oddano do dyspozycji wczasowiczów Gabinet Figur Woskowych, gdzie bohatrami są gwiazdy polskiego kina.
PODCZAS ZWIEDZANIA MIĘDZYZDROJÓW NIE MOŻNA OMINĄĆ MUZEUM PRZYRODNICZEGO WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO.
Muzeum organizuje również piesze i rowerowe wycieczki po Parku w towarzystwie fachowych przewodników. W odległości ok. 1,5 km od centrum można zobaczyć prawdziwe żubry, żyjące w rezerwacie pokazowym. W neogotyckim kościele pw. Św. Piotra od lat odbywają się koncerty chórów podczas Międzynarodowego estiwalu Pieśni Chóralnej. Spacerując po mieście warto zajrzeć do kaplicy Stella Matutina, ufundowanej przed stu laty dla sióstr boromeuszek, opiekujących się kuracjuszami. Zadowoleni z pobytu
ROZMAITOŚĆ I PIĘKNO OKOLIC MIĘDZYZDROJÓW NAJLEPIEJ POZNAĆ MOŻNA WĘDRUJĄC PIESZO LUB NA ROWERZE.
Warto udać się plażą na wschód do Grodna. W porcie rybackim pod Kawczą Górą kutry stoją po prostu na piasku. Po każdym połowie rybacy specjalnymi windami wyciągają je na brzeg. Dalej wąska plaża chowa się u podnóża wysokiego na kilkadziesiąt metrów klifu, nieustannie podmywanego przez morze i wypłukiwanego przez deszcze. To najpiękniejsza część Wolińskiego Parku Narodowego. Czasem, na leżących w wodzie kamieniach, dojrzeć tu można nawet fokę.
CHCĄC PODZIWIAĆ PANORAMĘ ZE SZCZYTU KLIFU
warto wejść na Górę Gosań. Inna ciekawa trasa prowadzi nad jezioro Czajcze koło Warnowa. Po drodze zobaczyć można żyjące w rezerwacie największe europejskie ssaki – żubry. Na półwyspie wcinającym się daleko w wody jeziora Czajcze jest doskonale zachowane słowiańskie grodzisko z XIw., a niedaleko w wodzie leży olbrzymi kamień – Wydrzy Głaz. Po stronie Zalewu bardzo malownicza jest Dolina Trzciągowska, na której zboczach widać przywleczone tu przez lodowiec złoża kredy. Pozostałością po ich eksploatacji jest w Wapnicy jeziorko Turkusowe, o przepięknym zielono-niebieskim kolorze wody. W pobliżu stoi pomnik przyrody – „Dąb Prastary”. W Lubiniu, ze wzgórza widokowego Zielonka rozpościera się niezapomniany widok na całą okolicę: wysepki w delcie Świny, Bałtyk, wzgórze Golm po niemieckiej stronie. Strzelisty, neogotycki kościół stoi w miejscu, gdzie średniowieczni korsarze palili ognie, aby zwabić w pułapkę żeglarzy